google seo,arama optimizasyonu,seo,google harita,google anahtar kelime aracı,web seo,dijital pazarlama,google arama


Ölü cesedi gizlemek için en iyi yer Google arama sonuçlarının ikinci sayfasıdır

7 Aralık 2017 Perşembe

Bir ürün veya hizmet arayan insanların çoğu, çözümlerini google aramasının ilk sayfasında buluyor. Hedef ürününüz / hizmetiniz veya anahtar kelimelerinizin ilk sayfasında yer alması çok önemlidir. Google aramasında ön sıralamada yükselmek için SEO yapmak gerekir, ancak önce online bir varlığa ihtiyacımız olacaktır.

Online varlığımı kazanmak için neye ihtiyacım var?
Web sitesi edinin
Bulunabilirlik yolculuğu, online mağaza yani bir web sitesine sahip olmakla başlar. Lütfen bir alt alana sahip ücretsiz bir site seçeneğine bakmayın. Kendi etki alanınızı elde etmek için biraz para harcayın. Alt alan adı web siteleri SEO'nun avantajına sahip değildir ve bu nedenle sıralaması çok zordur. Yani wix ya da wordpress uzantılı alanlar sizi tatmin etmeyecektir.

Google Harita İlanı alın!
Yerel bir iş yapıyorsanız, Google Haritalar'da keşfedilmeniz gerekir. Google'da herhangi bir şey aradığınızda Google harita girişlerinin en üstte göründüğünü fark ettiniz mi? Özellikle yerel işletme listeleri. Bu listeler yerel SEO'nun bir parçası olarak gösterilir.

Google Haritalar'a katılmak için ne yapmanız gerekiyor? İşletmenizi Google Mybusiness'a kaydedin. Bu ücretsiz bir listeleme ve Google'ın genellikle bir posta kartı gönderdiği girişinizi, girişte sağladığınız adrese doğrulamanız gerekecek. Lütfen birkaç fotoğraf eklediğinizden, doğru iş adresini sağladığınızdan ve en önemlisi doğru ve en alakalı kategoriyi seçtiğinizden emin olun.

Sosyal Listeleme Sayfası Oluştur
İşletmenizin keşfedilmesinin Facebook, Twitter ve Instagram'da varlığı ile desteklenmesi gerekiyor . Bu sosyal ağlarda sayfalara sahip olmak, ek kitle toplamak ve web sitenizin Google'da daha iyi sıralama yapmanıza ve daha iyi bir SEO puanı elde etmenize yardımcı olacak ek trafik almasına yardımcı olacaktır.

Kitleler işinizi adıyla arayabilirler ancak bu, tanınmış bir marka ismi olduğunda gerçekleşir. Sizin ve benim gibi insanlar, tesisatının sızdırdığı zaman "yakınlardaki bir tesisatçı" arayacakları gibi kendi sorunlarına bir çözüm arıyorlar ya da bir bayan bu hafta sonu vedalaşacak üniversitesine gideceği mükemmel siyah kıyafeti arıyor. "Siyah kıyafet dükkanı bana yakınım [Konum]" için arama yap.

Sattığınız çözümleri ve hizmetleri keşfedebilirsiniz. Sadece bir çevrimiçi satıcı olmak zorunda değilsiniz, yerel bir işletmeyle veya mağazanız olabilir.

Sosyal Arama İçin Yapılmıyor
İşletmelerinin çevrimiçi varlığa ihtiyaç duymaları konusunda ikna olan herhangi bir küçük işletme sahibinin daha fazla görünürlük kazanması yönündeki genel tepkisi, bir web sitesi yerine önce bir sosyal kanal kurmaya yöneliktir. Facebook gibi sosyal medya ve What'sApp'ın arama için oluşturulmadığını unutmayın. İnsanlar Bir ürüne ihtiyaç duyduklarında Facebook'a yönelmeyin, ya Google gibi bir arama motoruna dönecek ya da Google Haritalar'a geçecekler .

Google'da veya Bing'de aranabilmek için öncelikle bir web sitesine ihtiyacınız olacaktır.
Yorumlar
Yorum Yap