uygulama geliştirme,mobil uygulama rehberi,android uygulama nasıl yapılır,ios uygulama nasıl yapılır,ios uygulama öğren, android uygulama öğren,mobil oyun geliştirme,mobil programlama,mobil uygulama kitapları


Mobil Uygulama Tasarım ve Geliştirme İçin En İyi Kitaplar

12 Aralık 2017 Salı

Kendi mobil uygulamanızı öğrenmek, göründüğünden daha kolaydır. Fakat çok fazla çalışmaya ve kodlamaya istekli olması gerekiyor.

Eğer online bir git üzerinde front end geliştirme yaparak hareketli animasyonları bir mobil uygulamada deneyimlemediyseniz kemerlerinizi sıkı bağlayın. Ancak programlama süreci yoğun formüle edilmiştir; onu almana yardım etmek için bir öğrenim kaynağına ihtiyacın var.

İnternet ortamında bir çok malzeme var, ancak baştan sona size yol gösterecek programlama kitaplarında en iyi malzemeleri buldum. Ve şükranlarımıza, onlar için sabırsızlanmaya çalışan düzinelerce harika programlama kitabı var.

İster halatları öğrenmenize, ister Google, Apple veya başka herhangi bir mobil işletim sistemi için kurmak isteyip istemediğinize bakmaksızın uygulama geliştirmeyle birlikte hareket etmem için size yardımcı olacak üst sıraları seçtim.


IOS Programlama: Big Nerd Ranch Rehberi

Tüm "Big Nerd Ranch" kılavuzlarının büyük bir hayranıyım çünkü nasıl öğreteceklerini biliyorlar. Her bölüm sizi doğal olarak öğrenme yolunda yönlendirir ve pratik alıştırmalarına uyarak yıllarca bilginin sadık kalması gerekir.

IOS Programlama: Big Nerd Çiftlik Rehberi, IOS programlama sürecini başlatmanıza yardımcı olacak muazzam bir 415+ sayfaya sahiptir. İpleri öğrenmek ve bir fikri bitmiş bir ürüne nasıl uyguladığınızı bulmak için mükemmeldir.

Kitabın bu sürümü Xcode 8 ve Swift 3 için güncellenmiş IOS 11 bölümleri ile yapılmıştır. Big Nerd Ranch ekibi genellikle her yıl kitaplarını güncelliyor, bu nedenle mevcutsa daha yeni bir sürüm olup olmadığına bakmak isteyebilirsiniz.

Ancak bu benim favorilerimden biridir ve öğrenmeye istekliyseniz kesinlikle kapmaya değer bir kitaptır.

Bunun, Xcode ve Swift'in temellerini öğrenmenize yardımcı olacağını unutmayın, ancak JavaScript gibi bir dilde bile bazı programlamayı biliyorsanız gerçekten yardımcı olur. Temel bilgiler tüm dillere taşınır, böylece nasıl kodlamayı biliyorsanız bir başlangıç ??yapabilirsiniz.


Swift Programlama: Büyük Nerd Ranch Rehberi

Benzer bir diğer kitapta Swift Programlama: Aynı takım tarafından yazılmış Big Nerd Çiftlik Rehberi.

Apple'ın IOS'u Swift dili üzerinde çalışır ve bu kitap ayrıntılı olarak görünebilir. Bununla birlikte, yalnızca mobil IOS uygulamaları oluşturmaktan çok dilin kendisine yöneliktir.

Bu kitap size, IOS ve MacOS uygulamaları için derleyerek inanılmaz bir Swift kodu yazmayı öğretecektir. Swift programlamanın temellerini öğreneceksiniz, değişkenlerin / işlevlerin tiplerine göre nasıl ayarlanacağını ve Xcode'ta kendi iş akışınızı nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz.

Aslında bu kitabı bir önceki kılavuzla birlikte bir başlangıç ??noktası olarak öneriyorum. Bu kitapların her ikisi de Xcode ve IOS uygulama geliştirme konusunda bilgi sahibi olmak için çok önemlidir. Fakat Swift dili ile kendinizi rahat hissetmek için kendinizi rahat hissetmeniz gerekir.

Yine, bazı programlamaları yaptıysanız da yardımcı olur, ancak kesinlikle gerekli değildir.


Android Programlama: Big Nerd Ranch Rehberi

İşte 2017 yılının başında piyasaya sürülen en yeni baskıyla bulduğum yeni kitaplardan biridir. Android Programlama: Big Nerd Ranch Rehberi, diğer "büyük nerd" kılavuzlarıyla aynı biçimi izlemektedir.

Ancak bu, Google'ın Android işletim sistemine odaklanan kılavuzlarından biridir. Yeni geliştiriciler için kullanışlı hilelerle Android destekli akıllı telefonlarda ve tabletlerde çalışan uygulamaları nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz.

Android kodlamada başlayacağınız yerden emin değil misiniz? Bu kitapta, ihtiyacınız olan her şey 620+ sayfalık alıştırmalar ve rehberli yürüyüş dersleriyle birlikte verilmektedir.

Yapılacaklar listelerinden mobil oyunları ve sosyal platformlara kadar her tür Android uygulamasını nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz.

Bu gerçekten Android uygulaması geliştirme öğrenmek için en iyi rehber ve genel olarak mobil uygulamalar oluşturma konusunda ciddi olan herkes için mükemmel.


Swift ile IOS 11 Programlama Esasları

Apple'ın mobil IOS uygulaması devi için en güncel öğrenim deneyimini mi arıyorsunuz? Swift ile IOS 11 Programlama Esasları çok iyi kaynak olacak.

Bu kitap güncellenmiş API'ler ve IOS teknolojisi temelli yeni bazı özellikler ile IOS 11'de yeni olan her şeyi kapsar. Bu Apple'ın en yeni iPhone X'ini, çok daha hızlı bir işlemci ve daha önceleri daha geniş bir ekranla içeriyor.

Bu gerçekten yardımcı olsa da, çoğu geliştirici sadece performans hakkında endişe duymuyor. Bu nedenle bu kitap, animasyon, kullanıcı girdileri ve verilerin yerel veritabanlarına depolanması gibi konularda da yer alıyor.

Bu kitabın sonunda, IOS 11'i ve geliştiricinin bakış açısıyla nasıl çalıştığını güçlü bir şekilde kavramış olacaksınız.

Uygulamaları kodlamakla ilgili halihazırda bir bilginiz varsa, ancak bu gerekli değildir kesinlikle yardımcı olmaktadır.

Bu, listemdeki en yeni kitap olma özelliğini taşıyor olsa da, IOS 11'in duyurusundan kısa bir süre sonra, 2017 yılının dördüncü çeyreğinde yayınlanma tarihi olan en yeni kitap. Bu nedenle, uyumlu IOS uygulama geliştirme için en son bilgileri içeren bir kağıt sıkışması var.


Swift 4'ü Kullanarak IOS 11 Uygulama Geliştirme için Başlangıç ??Kılavuzu

IOS 11 ve Swift 4'teki daha yeni değişikliklere odaklanan benzer bir kılavuz daha bulabilirsiniz. Bu kitabın güncellemeleri uygulama geliştirmede çok önemlidir ve iş akışınızda büyük fark yaratacaktır.

Swift 4 Kullanılması IOS 11 Uygulama Geliştirme Başlangıç Kılavuzu aslında Adından mobil uygulamalar için gerçek bir başlangıç kılavuzu olmasının gerçek izler.

Bu kitabı önceden tecrübe etmeden alabilir ve yine de bir çok bilgi öğrenebilirsiniz. Gerçekten, kendi IOS uygulamalarını herhangi bir deneyim olmadan yapmayı umut eden herkes için nihai rehberdir.

Bu bilmen gereken her şeyi kapsıyor mu? Kesinlikle değil.

Ancak bir başlangıç ??öğrenenin ihtiyaç duyduğu her şeyi kapsar ve öğrenme sırasında kaybolmaz hissedeceğiniz süper yeni başlayanlara yönelik alıştırmalar.


İlk Android Geliştirme Birinciliği

Google'ın Android platformuna doğru hareket edersek, muhteşem First First Android Development'a sahibiz.

Bu sadece boyutu ve detay seviyesi için en sevdiğim kitaplardan biridir. Android deneyimiyle ilgili her şeyi öğrenmek için bu kılavuzu takip edebilirsiniz. Google'ın materyal tasarımını kullanarak arayüzlerin nasıl oluşturulacağını ve yeni kodlayıcılar için ipuçları ve püf noktaları öğreneceksiniz.

750+ sayfalık büyük bir kitleyle, Android uygulaması geliştirme konusunda daha kalın bir rehber hayal edemiyorum. Kesinlikle mükemmel değildir ve bazı pasajlar oldukça kafa karıştırıcı olabilmesine rağmen, bunun, teorik ve sıkıcı belgeler yerine pratik tavsiyeleri izleyerek halatları öğrenmesine yardımcı olacağını biliyorum.

Herhangi bir şeyi öğrenmenin en hızlı yolu kendiniz yapmanızdır. Google dokümanlarını okuduysanız, uygulamanın arkasındaki fikirleri öğrenebilirsiniz, ancak deneyim sahibi olmazsınız.

Her zaman elle öğretilen kitapları pratik bir tarzı tercih ederim çünkü absorbe etmek çok daha kolay.

Ancak, öğrenmek için işe koymanız gerekiyor, bu yüzden bu başlık aracılığıyla okumanın size anlık Android kodlama yetenekleri vereceğini ummayın.


Android Uygulama Geliştirme ve Programlama Kılavuzu

Bu kitabın başlığı bir şekilde yanlış bir ad olabilir, çünkü Android uygulaması geliştirmeye yönelik bir rehber olarak da görülüyor. Bu, yayınlanmasından bu yana geçen birkaç yılla birlikte tarihli bir kitap ama bilgileri bugün olduğu kadar doğru buluyorum.

Android Uygulama Geliştirme ve Programlama Kılavuzu ilk olarak 2015 yılında piyasaya çıktı, bir Android uygulamasını kodlamanın temel prensiplerini kapsıyor.

Kitabın kendisi yalnızca 180 sayfalık ve 22 fasılla en küçüktür. Ancak yine de içeriği Android geliştirme konusunda ciddi olan herkes için inanılmaz derecede değerli buluyorum.

Her dersten büyük tavsiyeler toplayabilir ve yazarın doğal öğretme stili sayesinde okumak oldukça kolaydır. Sizi bıraktığınızdan emin olmamaya özen gösterin; bilgiler son derece pratiktir ve alması gereken bir takım önlemleri bulacaksınız.

XML belgeleriyle nasıl çalışacağınızı, Android klavyesini nasıl özelleştireceğinizi, olay dinleyicilerini nasıl ele alacağınızı ve Android kodlama ortamında farklı bilgi / liste görünümleriyle nasıl baş edileceğini öğrenin.

Karışıklıklar her yıl biraz değişebilir, ancak temelleri aynı kalır. Ve tam da bu kitapta öğreneceksin.


Android Oyunları Oluşturarak Java Öğrenme

Android için mobil oyunlar kurmaya çalışıyorsanız daha iyi bir kitap düşünemiyorum. Kaliteli oyunlar kurmayı öğrenmek biraz zaman alıyor, ancak programlamayı bir kez yaptıktan sonra arayüze ve tecrübeye daha fazla odaklanabilirsiniz.

Android Oyunları oluşturarak Java Öğrenme size iki özel alan öğretiyor: oyunları nasıl oluşturacağınız ve Java'yı nasıl kodlayacağınız.

Öncelikli olarak web üzerinde çalıştıysanız, muhtemelen Java dili ile çok az deneyimi vardır. Öğrenmek biraz çaba gerektiren bir sözdizimi ile ayrıntılı ve çok tekniktir.

Ancak harika oyunlar yaratmak konusunda ciddi iseniz, daha iyi bir kitap almayı düşünemiyorum.

Bu pratik alıştırmalar size Android Studio'nun nasıl kullanılacağını ve bir yan kaydırmaç, birinci şahıs atıcı veya bir bulmaca oyunu olup olmadığınızı oyun deneyiminizi nasıl planlayacağınızı öğretir.

Aslında, size, mobil oyun tasarımı için Java'nın temellerini öğretmek amacıyla, sıfırdan farklı bir dizi oyun oluşturmayı öğreneceksiniz . Kesinlikle bu alanla ilgilenen herkes için ve özellikle sadece Java öğrenen yeni kullanıcılar için önerilir.


Android Uygulama Geliştirme

Basitçe başlıklı Android Uygulama Geliştirme, başka bir kodlama kitabı gibi görünebilir. Bununla birlikte, aslında piyasadaki en yeni kitaplardan biri 2017 yılının başında piyasaya sürüldü.

Android ile halat öğrenmek için son derece pratik alıştırmalarla toplam 680 sayfaya sahiptir. Özel hesap makineleri, özel dokunmatik hareketler, grafikler, sesler ve daha pek çok şeyle çalışmak için pratik uygulama becerileri kazanacaksınız.

Bölümler, pek çok farklı konsepti öğreten gerçek uygulamaları nasıl oluşturacağınızı nereden öğreneceğiniz konusunda oldukça pratiktir.

Ve neredeyse 700 sayfalık bir çalışma ile bol öğrenme materyalleri bulacaksınız .

Oldukça uzun olduğu ve daha yeni bir çıkış tarihi olduğu için bunu Android programlamaya yeni başlayanlar için en iyi tanıtım denebilir. Ancak önümüzdeki yıllardaki güncellemeleri bekliyoruz. Mobil dünyada nelerin geleceğini asla bilemezsiniz ve teknoloji dünyasında hızlıca şeyler olur.


AHMM için Android Uygulama Geliştirme Hepsi Birarada

Genellikle "modelleme" kitaplarından uzak dururum, ama bu kitap gerçekten gözlerimi kamaştırdı. Android kodlamaya basitçe bakıyor ancak kavramları kavramayan yeni başlayanlar için sağlam bir giriş gibi görünüyor.

Aluzlar için Android Uygulama Geliştirme Hepsi Bir Arada, Java dili ve Android geliştirme ortamına ilişkin 768 sayfalık tanıtım kılavuzlarıdır.

Basit oyunlardan daha karmaşık sosyal uygulamalara ve yapılacaklar listelerine kadar hayal edebileceğiniz her tür uygulamayı nasıl hazırlayacağınızı öğreneceksiniz. Birçok geliştiricinin başlaması kolay bir yere ihtiyaç duyuyor çünkü Java en basit dillerden biri değil.

Ve bence bu tam olarak bu kitabı bu kadar güzel yapan şey. Bu Android'i tüm karmaşıklıkları olmadan öğrenmeyi umduğu için mükemmel bir astardır.

Unutmayalım bu kitap sizi profesyonel yapmaz. Size ilerlemek ve kendinizi daha fazla öğrenmek için zorlamaya devam etmek için gerekli temelleri verecektir.


Mobil Tasarım Desen Galerisi

Bu teknik olarak bir programlama kitabı olmasa da, mobil uygulamalar için UI / UX tasarımı için gerçekten değerli bir öğrenme kaynağıdır.

Mobil Tasarım Deseni Galeri akıllı telefon uygulamaları için tasarım fikirleri kütüphanesidir. App Store'un piyasaya sunulmasından ve mobil cihazların yükselişinden bu yana geçen yıllar boyunca ortaya çıkan her türlü eğilimi inceleyeceksiniz.

400 sayfa ve onlarca bölümle, nasıl çalıştıklarını, arayüzlerini nasıl klonlayabileceğinizi ve uygulamanızın kullanılabilirliğini artırmak için ne yapmanız gerektiğini inceleyen gerçek dünya uygulamalarını inceleyeceksiniz.

Mobil tasarım için fikirler almaya çalışıyorsanız bunu özellikle masa başı referansı olarak öneriyorum. Mükemmel olmayabilir, ancak kesinlikle mobil tasarım desenlerinin en güçlü kılavuzlarından biridir.

Bunu bir referans olarak kullanın ve kodlamanın başlangıç ??aşamasını aştığınızda ilham almak için kullanın & bir kez kendi uygulamalarınızı sıfırdan başlatın.


Uygulama Fabrikası El Kitabı

Uygulama Fabrikası İşi Başvurusu, uygulama geliştirmede farklı bir bükülme içeren, gerçekten harika bir kitaptır.

Bu bir programlama kitabı değil, bir tasarım kitabı değil, bir pazarlama ve fikir kitabı olduğuna dikkat edin.

Kar için mobil uygulamalar oluşturmaya çalışıyorsanız o zaman bir plana ihtiyacınız olacaktır. Para sadece uygulama mağazasından düşmemektedir ve istediğiniz sonuçları görmek için gerçekten çaba harcamaya ihtiyaç duyarsınız.

Neyse ki bu kitap, mobil uygulamaların nasıl sıfırdan kurulacağını öğrenen herkes için mükemmeldir. Teknik olmayan tasarımcılar ya da kodlamayla ilgili biraz bilgi sahibi olabilir, ancak Java / Swift'i ayrıntılı olarak öğrenmek için yalnızca zamana (veya sabrınıza) sahip olmayan geliştiriciler içindir.

130 sayfanın üzerinde, fikirlerinizi nasıl planlayacağınızı, bir uygulama arabirimini nasıl yapılandıracağınızı ve başlatma ve pazarlama için hazır strateji nasıl eldeileceğinizi öğreneceksiniz. Uygulamanızın freemium versiyonunu sunacak mısınız? Reklamlar veya uygulama içi yükseltmeler aracılığıyla para kazanmaya değer mi?

Bunlar, herkesin uygulama geliştirmeye geçmeden önce kendilerine sorması gereken önemli sorulardır.

Bu başlığı, bu listede başkaları ile birlikte olmak için ek bir kitap gibi görüyorum.

Bunu teknik olmayan bir tasarımcı olarak alabilir ve çok şey öğrenebilirsiniz. Ancak kodlamayı öğrenmek isteyen herkes için de harika ve uygulama geliştirmenin işletme tarafında çalışıyor.
Yorumlar
Yorum Yap