HTML Washer,html temizleme,html cleaner,web düzenleme,html kodu,


HTML Washer ile dağınık ve karmaşık kodları temizleyin

8 Aralık 2017 Cuma

Başkasının web sayfasını düzenliyorsanız veya bir düzen kodunu kopyalamak istiyorsanız , biçimlendirme aşamasında zorluk çekebilirsiniz . Bir sürü dağınık bölgeyi temizlemeniz gerekecek ve elle yapmak eğlenceli değil.

HTML Washer ile web uygulaması otomatik olarak yapabilirsiniz. Herhangi bir HTML kodu temizlemek için bir butona tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu web uygulaması, fazlalık CSS ve JavaScript de dahil olmak üzere, HTML dışındaki tüm gereksiz özellikleri kaldırır. Ayrıca çıplak kemik HTML şablonunu bırakmak için çoğu sınıfı ve niteliği kaldıracaktır.

Bu, başka bir web sitesinin yapısını incelerken belki de en yararlıdır. Bir düzen kopyalamak isterseniz, kaynağı kolayca görüntüleyebilir ve kendi düzenleyicinizde kodu kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Ayrıca şerit HTML yorumlarını ve ayrıca kodu sadeleştirmek isteyebilirsiniz. İşte burada HTML Washer kullanışlı oluyor.

Bir sıra mükemmel özelliği var ve bunlar geliştiriciler için en yararlı olanlarını aşağıda derledik:

  • Kodu HTML5'e çevirir (HTML4 / XHTML'den)
  • Hatalı biçimlendirilmiş etiketleri düzeltir
  • HTML'yi uygun girinti ile yeniden biçimlendirir
  • Tüm satır içi betikleri ve CSS'yi kaldırır

HTML Washer'ın eski bir düzeni HTML5'e aktarmak için tam bir çözüm olmadığını unutmayın. Ayrıca, mevcut bir düzeni tam anlamıyla kopyalayıp yapıştırmanın ve kendi yapımınız için mükemmel bir araç değildir.

Her ne kadar herhangi bir etiketin alt nitelikleri yoksa, bu HTML Washer yazılımı onları sayfaya ekleyecektir. Bu, modern kodlama ve erişilebilirlik standartlarıyla tam olarak uyumlu olan HTML çıktısı içindir .

Görmek istediğim bir özellik, isteğe bağlı olarak sınıfların veya kimliklerin eklenmesidir. Bazen, sınıfları korumak isteyeceksiniz, böylece kodu aynı görünümde tutmak için orijinal stil sayfasıyla birlikte kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Şu an HTML Washer ile mümkün değil, ancak gelecekteki bir güncellemede eklenebileceğini umuyoruz!

Otomatikleştirilmiş bir araç için bu şey harika ve kodunuzu kopyalayıp yapıştırmanıza veya doğrudan bilgisayarınızdan bir dosya yüklemenize izin verir.
Yorumlar
Yorum Yap